Name | Country | Club | Squads |
Andre Bzik | Germany | Turbine Tübingen | Squad 1 - SLC, Wednesday, 08. May 2024 20:00 Squad 2 - SLC, Thursday, 09. May 2024 10:00 Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 |
Andreas Hernitschek | Germany | BC Ratisbona Regensburg | Squad 2 - SLC, Thursday, 09. May 2024 10:00 Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 Squad 8 - SLC, Saturday, 11. May 2024 10:00 |
Anton Kuptz | Germany | Bc Harksheide | Squad 22, Thursday, 16. May 2024 19:00 Squad 25, Friday, 17. May 2024 17:00 Squad 26, Friday, 17. May 2024 21:00 |
Benjamin Busch | Germany | Roma Bowlers e. V. | Squad 9 - SLC, Saturday, 11. May 2024 12:00 Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 Squad 11 - SLC, Saturday, 11. May 2024 18:00 |
Björn Hilgenberg | Germany | DBU Light | Squad 2 - SLC, Thursday, 09. May 2024 10:00 Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 Squad 4, Thursday, 09. May 2024 16:00 |
Brigitte Dinkel-klaeden | Germany | DKB | Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 Squad 16 - SLC, Monday, 13. May 2024 20:00 |
Cédric Andrik | Germany | BSG Vest Recklinghausen | Squad 16 - SLC, Monday, 13. May 2024 20:00 |
Celine Lüdecke | Germany | BSV 007 Böblingen | Squad 9 - SLC, Saturday, 11. May 2024 12:00 Squad 27- SLC, Saturday, 18. May 2024 09:00 Squad 29, Saturday, 18. May 2024 15:00 |
Christian Haas | Germany | 1. BC Duisburg | Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 |
Christopher Coffey | Germany | BC Langen 83 | Squad 2 - SLC, Thursday, 09. May 2024 10:00 Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 |
Claudia Bolek | Germany | BSV 007 Boeblingen | Squad 16 - SLC, Monday, 13. May 2024 20:00 |
Claudia Winternheimer | Germany | FTG Frankfurt | Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 |
Daniel Börner | Germany | NBC Tübingen | Squad 4, Thursday, 09. May 2024 16:00 Squad 5 - SLC, Thursday, 09. May 2024 20:00 |
Daniel Friesch | Germany | BC Waiblingen | Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 Squad 13 - SLC, Sunday, 12. May 2024 12:00 |
Daniel Härtel | Germany | Füchse Berlin | Squad 21 - SLC, Thursday, 16. May 2024 17:00 Squad 25, Friday, 17. May 2024 17:00 Squad 27- SLC, Saturday, 18. May 2024 09:00 |
Dario Stein | Germany | Sudden Strikes SG e.V. | Squad 22, Thursday, 16. May 2024 19:00 Squad 24 - SLC, Friday, 17. May 2024 15:00 |
Dennis Schouten | Germany | Assindia Miners | Squad 9 - SLC, Saturday, 11. May 2024 12:00 Squad 11 - SLC, Saturday, 11. May 2024 18:00 Squad 12 - SLC, Sunday, 12. May 2024 10:00 |
Dennis Dettmann | Germany | VfB Rheydt 1971 e.V. | Squad 9 - SLC, Saturday, 11. May 2024 12:00 Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 |
Dennis Linhart | Germany | BSV Tübingen | Squad 4, Thursday, 09. May 2024 16:00 Squad 5 - SLC, Thursday, 09. May 2024 20:00 |
Dennis Grünheid | Germany | Finale Kassel | Squad 26, Friday, 17. May 2024 21:00 Squad 27- SLC, Saturday, 18. May 2024 09:00 Squad 29, Saturday, 18. May 2024 15:00 |
Dieter Wiemken | Germany | BK München | Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 Squad 8 - SLC, Saturday, 11. May 2024 10:00 Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 |
Fabian Kloos | Germany | BK München | Squad 9 - SLC, Saturday, 11. May 2024 12:00 Squad 13 - SLC, Sunday, 12. May 2024 12:00 Squad 28, Saturday, 18. May 2024 11:00 |
Fiona Nadine Lindemann | Germany | BSC Kraftwerk Berlin | Squad 22, Thursday, 16. May 2024 19:00 Squad 30, Saturday, 18. May 2024 19:00 Squad 23 - SLC, Friday, 17. May 2024 13:00 |
Florentine Burmeister | Germany | BC Rostock | Squad 24 - SLC, Friday, 17. May 2024 15:00 Squad 28, Saturday, 18. May 2024 11:00 Squad 23 - SLC, Friday, 17. May 2024 13:00 |
Florian Hanauer | Germany | Absolut-Sports.com | Squad 6 - SLC, Friday, 10. May 2024 14:00 Squad 8 - SLC, Saturday, 11. May 2024 10:00 Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 |
Frank Öing | Germany | Meteor 77 Hameln | Squad 4, Thursday, 09. May 2024 16:00 Squad 5 - SLC, Thursday, 09. May 2024 20:00 |
Frank Heine | Germany | BV Blau Gelb Frankfurt | Squad 9 - SLC, Saturday, 11. May 2024 12:00 Squad 21 - SLC, Thursday, 16. May 2024 17:00 |
Frank Wiemken | Germany | BK München | Squad 9 - SLC, Saturday, 11. May 2024 12:00 Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 |
Franziska Czech | Germany | Lucky Striker Regensburg | Squad 28, Saturday, 18. May 2024 11:00 - (On waiting list position 1) |
Hans-Jürgen Müller | Germany | DBU-LIGHT | Squad 26, Friday, 17. May 2024 21:00 Squad 30, Saturday, 18. May 2024 19:00 |
Jamy Hilgenberg | Germany | BC Langen 83 | Squad 1 - SLC, Wednesday, 08. May 2024 20:00 Squad 2 - SLC, Thursday, 09. May 2024 10:00 Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 |
Kanittha Pohl | Germany | BC Blau-Gelb-Frankfurt | Squad 8 - SLC, Saturday, 11. May 2024 10:00 Squad 13 - SLC, Sunday, 12. May 2024 12:00 Squad 21 - SLC, Thursday, 16. May 2024 17:00 |
Karl-Heinz Heberle | Germany | BSV Reutlingen | Squad 1 - SLC, Wednesday, 08. May 2024 20:00 Squad 2 - SLC, Thursday, 09. May 2024 10:00 Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 |
Kerstin Trebes | Germany | FTG Frankfurt | Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 Squad 13 - SLC, Sunday, 12. May 2024 12:00 Squad 17 - SLC, Tuesday, 14. May 2024 20:00 |
Kevin Köseoglu | Germany | Assindia Miners | Squad 9 - SLC, Saturday, 11. May 2024 12:00 Squad 11 - SLC, Saturday, 11. May 2024 18:00 Squad 12 - SLC, Sunday, 12. May 2024 10:00 |
Laura Nisch | Germany | BC Waiblingen | Squad 28, Saturday, 18. May 2024 11:00 Squad 29, Saturday, 18. May 2024 15:00 |
Laura Kockro | Germany | BSC Strikers Köln 1970 e.V. | Squad 27- SLC, Saturday, 18. May 2024 09:00 Squad 29, Saturday, 18. May 2024 15:00 |
Maikel Schirmaier | Germany | BC Waiblingen | Squad 2 - SLC, Thursday, 09. May 2024 10:00 Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 |
Marcel Sass | Germany | Lokomotive Stockum | Squad 9 - SLC, Saturday, 11. May 2024 12:00 Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 Squad 14, Sunday, 12. May 2024 14:00 |
Marcel Kraft | Germany | BC Waiblingen | Squad 1 - SLC, Wednesday, 08. May 2024 20:00 Squad 2 - SLC, Thursday, 09. May 2024 10:00 Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 |
Marco Pietschner | Germany | MP Bowling Distribution | Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 Squad 11 - SLC, Saturday, 11. May 2024 18:00 Squad 13 - SLC, Sunday, 12. May 2024 12:00 |
Marcus Ruschke | Germany | 1.BC Duisburg | Squad 2 - SLC, Thursday, 09. May 2024 10:00 Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 |
Marcus Weber | Germany | KVK | Squad 1 - SLC, Wednesday, 08. May 2024 20:00 Squad 4, Thursday, 09. May 2024 16:00 Squad 5 - SLC, Thursday, 09. May 2024 20:00 |
Maris Materne | Germany | 1. BC Duisburg | Squad 8 - SLC, Saturday, 11. May 2024 10:00 Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 Squad 27- SLC, Saturday, 18. May 2024 09:00 Squad 29, Saturday, 18. May 2024 15:00 |
Mark Jonasdofsky | Germany | Finale Kassel | Squad 1 - SLC, Wednesday, 08. May 2024 20:00 Squad 4, Thursday, 09. May 2024 16:00 |
Markus Schmidt | Germany | 1. BSV Eberstadt | Squad 1 - SLC, Wednesday, 08. May 2024 20:00 Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 |
Martina Schütz | Germany | BC 99 Ingelheim | Squad 2 - SLC, Thursday, 09. May 2024 10:00 Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 Squad 16 - SLC, Monday, 13. May 2024 20:00 Squad 26, Friday, 17. May 2024 21:00 |
Max Wiemken | Germany | BK München | Squad 12 - SLC, Sunday, 12. May 2024 10:00 Squad 14, Sunday, 12. May 2024 14:00 |
Max Lorenz | Germany | TSV Chemie Premnitz | Squad 26, Friday, 17. May 2024 21:00 Squad 28, Saturday, 18. May 2024 11:00 Squad 30, Saturday, 18. May 2024 19:00 |
Maximilian Fühner | Germany | Lokomotive Stockum | Squad 9 - SLC, Saturday, 11. May 2024 12:00 Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 Squad 14, Sunday, 12. May 2024 14:00 |
Maxine Bolek | Germany | BSV 007 Boeblingen | Squad 16 - SLC, Monday, 13. May 2024 20:00 Squad 27- SLC, Saturday, 18. May 2024 09:00 Squad 29, Saturday, 18. May 2024 15:00 |
Michael Krämer | Germany | 1. BC Duisburg | Squad 1 - SLC, Wednesday, 08. May 2024 20:00 Squad 2 - SLC, Thursday, 09. May 2024 10:00 Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 Squad 30, Saturday, 18. May 2024 19:00 |
Moritz Wiemken | Germany | BK München | Squad 8 - SLC, Saturday, 11. May 2024 10:00 Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 |
Nadine Meier | Germany | FTG Frankfurt | Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 Squad 13 - SLC, Sunday, 12. May 2024 12:00 Squad 21 - SLC, Thursday, 16. May 2024 17:00 Squad 28, Saturday, 18. May 2024 11:00 |
Natalie Groll | Germany | BC Bajuwaren München | Squad 22, Thursday, 16. May 2024 19:00 Squad 24 - SLC, Friday, 17. May 2024 15:00 Squad 28, Saturday, 18. May 2024 11:00 |
Nicole Pietschner | Germany | CTD Europe | Squad 9 - SLC, Saturday, 11. May 2024 12:00 Squad 12 - SLC, Sunday, 12. May 2024 10:00 Squad 14, Sunday, 12. May 2024 14:00 Squad 26, Friday, 17. May 2024 21:00 |
Niko Theiß | Germany | BC 99 Ingelheim | Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 Squad 22, Thursday, 16. May 2024 19:00 |
Oliver Morig | Germany | Finale Kassel | Squad 21 - SLC, Thursday, 16. May 2024 17:00 Squad 24 - SLC, Friday, 17. May 2024 15:00 Squad 29, Saturday, 18. May 2024 15:00 |
Pascal Winternheimer | Germany | BK München | Squad 9 - SLC, Saturday, 11. May 2024 12:00 Squad 17 - SLC, Tuesday, 14. May 2024 20:00 |
Pascal Schütz | Germany | BC 99 Ingelheim | Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 Squad 16 - SLC, Monday, 13. May 2024 20:00 Squad 17 - SLC, Tuesday, 14. May 2024 20:00 |
Pascal Kempgens | Germany | Lok Stokum | Squad 9 - SLC, Saturday, 11. May 2024 12:00 Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 |
Patrick Weichert | Germany | Bowling-Crew-Berlin | Squad 26, Friday, 17. May 2024 21:00 Squad 28, Saturday, 18. May 2024 11:00 Squad 30, Saturday, 18. May 2024 19:00 |
Patrick Hehnen | Germany | Lokomotive Stockum | Squad 9 - SLC, Saturday, 11. May 2024 12:00 Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 Squad 14, Sunday, 12. May 2024 14:00 |
Patrick Ewald | Germany | ABV Frankfurt | Squad 2 - SLC, Thursday, 09. May 2024 10:00 Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 |
Paul Purps | Germany | TSV Chemie Premnitz | Squad 22, Thursday, 16. May 2024 19:00 Squad 25, Friday, 17. May 2024 17:00 Squad 30, Saturday, 18. May 2024 19:00 |
Philipp Witon | Germany | Sudden Strikes SG e.V. | Squad 22, Thursday, 16. May 2024 19:00 Squad 24 - SLC, Friday, 17. May 2024 15:00 |
Philipp Gladigau | Germany | BC Blau Gelb Frankfurt | Squad 14, Sunday, 12. May 2024 14:00 Squad 16 - SLC, Monday, 13. May 2024 20:00 Squad 17 - SLC, Tuesday, 14. May 2024 20:00 |
Philipp Einer | Germany | Dragon Strikers e.V. | Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 Squad 11 - SLC, Saturday, 11. May 2024 18:00 Squad 14, Sunday, 12. May 2024 14:00 |
René Padrok | Germany | Assindia Miners | Squad 9 - SLC, Saturday, 11. May 2024 12:00 Squad 11 - SLC, Saturday, 11. May 2024 18:00 Squad 12 - SLC, Sunday, 12. May 2024 10:00 |
Robin Reincke | Germany | BC Waiblingen | Squad 25, Friday, 17. May 2024 17:00 Squad 27- SLC, Saturday, 18. May 2024 09:00 |
Sandro Brandt | Germany | TSV Chemie Premnitz | Squad 25, Friday, 17. May 2024 17:00 Squad 29, Saturday, 18. May 2024 15:00 Squad 23 - SLC, Friday, 17. May 2024 13:00 |
Sascha Barth | Germany | BC WildDogs Waldshut e.V. | Squad 6 - SLC, Friday, 10. May 2024 14:00 Squad 8 - SLC, Saturday, 11. May 2024 10:00 Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 |
Stefan Trebes | Germany | Bc blau gelb Frankfurt | Squad 2 - SLC, Thursday, 09. May 2024 10:00 Squad 14, Sunday, 12. May 2024 14:00 |
Stefanya Büchel | Germany | BC Weilimdorf | Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 Squad 5 - SLC, Thursday, 09. May 2024 20:00 Squad 17 - SLC, Tuesday, 14. May 2024 20:00 |
Sven Garbotz | Germany | Little Rollers | Squad 28, Saturday, 18. May 2024 11:00 Squad 29, Saturday, 18. May 2024 15:00 |
Theodor Bloch | Germany | BC 99 Ingelheim | Squad 1 - SLC, Wednesday, 08. May 2024 20:00 Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 |
Thomas Schwermer | Germany | BC Langen 83 | Squad 1 - SLC, Wednesday, 08. May 2024 20:00 Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 |
Tim Hohl | Germany | Finale Kassel | Squad 2 - SLC, Thursday, 09. May 2024 10:00 Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 |
Timo Schröder | Germany | Strikee's Bremen | Squad 26, Friday, 17. May 2024 21:00 Squad 28, Saturday, 18. May 2024 11:00 Squad 30, Saturday, 18. May 2024 19:00 |
Tobias Kosmalla | Germany | VfB Rheydt 1971 e. V | Squad 9 - SLC, Saturday, 11. May 2024 12:00 Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 |
Tony Smith | Germany | Phoenix Frankfurt | Squad 10, Saturday, 11. May 2024 14:00 |
Ulrike Schütz | Germany | FTG Frankfurt | Squad 1 - SLC, Wednesday, 08. May 2024 20:00 Squad 17 - SLC, Tuesday, 14. May 2024 20:00 |
Volkan Özsoy | Germany | Finale Kassel | Squad 2 - SLC, Thursday, 09. May 2024 10:00 Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 |
Wolfgang Dinkel | Germany | DBU Light | Squad 3, Thursday, 09. May 2024 12:00 Squad 16 - SLC, Monday, 13. May 2024 20:00 |
Zeno Janssen | Germany | Hannover 96 | Squad 22, Thursday, 16. May 2024 19:00 Squad 24 - SLC, Friday, 17. May 2024 15:00 Squad 30, Saturday, 18. May 2024 19:00 |